Runmageddończycy pomagają potrzebującym dzieciom

Runmageddończycy pomagają potrzebującym dzieciom

„Wybierz, wystartuj, wesprzyj”- tak brzmi hasło przedświątecznej akcji charytatywnej Runmageddonu. Organizator największego w Polsce cyklicznego biegu przez przeszkody po raz kolejny zachęca do wsparcia ważnej społecznie inicjatywy. Pod koniec listopada rozpoczął sprzedaż pakietów startowych, z których część dochodu przeznaczona zostanie dla potrzebujących dzieci z Małopolski, Pomorza, Mazowsza, Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Warmii i Mazur.

Runmageddończycy oraz osoby, które rozważają w roku 2019 start w ekstremalnym biegu  z przeszkodami będą mieli okazję pomóc potrzebującym dzieciom, kupując pakiet startowy na jedną z następujących edycji Runmageddonu: Zimowa Warszawa, Dolny Śląsk, Małopolska, Mazowsze, Pomorze i Ełk. Z każdego zakupionego w dniach 23.11-16.12 pakietu na formuły: Intro (3 km, 15 przeszkód) lub Rekrut  (6 km, 30 przeszkód) organizator przekaże 15 złotych na szczytny cel.  W przypadku formuł: Classic (12 km, 50 przeszkód) i Hardcore ( 21 km, 70 przeszkód) z każdorazowej sprzedaży na rzecz dzieci przekazane zostanie 20 złotych.  - Idea pomagania innym jest nam bardzo bliska. Realizujemy ją przez cały rok wspierając inicjatywy o szczytnym celu, ale teraz w ten przedświąteczny czas chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego. Dlatego zaproponowaliśmy Runmageddończykom zakup pakietów, z których część pieniędzy przeznaczona będzie na placówki opiekuńczo-wychowawcze znajdujące się w regionie wybranego przez nich eventu. Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba się naszym uczestnikom i, że dołożą swoje „cegiełki”, by pomóc dzieciom.- mówi prezes Jaro Bieniecki.

Osoby kupujące pakiet na start w Zimowym Runmageddonie Warszawa, który odbędzie się w dniach 16-17 lutego lub w mazowieckiej edycji Runmageddonu planowanej na 25-26 maja wesprą Dom Dziecka Nr 2 im. dr Janusza Korczaka w Warszawie. Ci, którzy ekstremalne wyzwanie podejmą na Dolnym Śląsku w dniach 13-14 kwietnia pomogą Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania. Cześć dochodu ze sprzedaży pakietów na Runmageddon Ełk trafi do pięciolatki Zofii Koniecko walczącej z nowotworem mózgu.  Runmageddończycy, którzy w tych dniach zdecydują się zapisać i opłacić start w małopolskim Runmageddonie (11-12 maja) podadzą pomocną dłoń Rodzinnemu Domu Dziecka Fundacji im. Jacka i Piotra Michalskich w Krakowie. Osoby decydujące się na start 8-9 czerwca w trójmiejskiej edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami pomogą Gdańskim Domom dla Dzieci. Organizacji, która swoją opieką obejmują sześć oddzielnych domów dziecka rozmieszczonych w rożnych rejonach Gdańska (Orunia , Wyspa Sobieszewska, Stogi, Olszynka). Okazję do przedświątecznego wsparcia będą miały też osoby, które zakupią pakiet startowy na Runmageddon Wielkopolska (22-23 czerwca). Cześć z ich pieniędzy trafi do Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu.

 

Więcej informacji o akcji znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/wybierz-wystartuj-wesprzyj


Publikacja dostępna również w formacie: doc

Publikacja dostępna również w formacie: pdf


O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Runmageddon wraz ze startującymi wspiera ważne społecznie inicjatywy. W 2019 roku Organizator podjął się kilku istotnych działań na rzecz potrzebujących. Zorganizował cykl biegów biznesowych Runmageddon Biznes by Szlachetna Paczka, w której udział brali pracownicy firm, a dochód z sprzedaży specjalnych pakietów przekazywany był na rzecz Szlachetnej Paczki. Zaprosił do startu podopiecznych Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Zespołem Downa „Razem”. Umożliwił startującym i kibicom rejestrację w banku potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Wraz z Fundacją Cancer Fighters przeprowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci walczących z chorobą nowotworową oraz zaprosił pracowników Fundacji do startu w biegu dedykowanym choremu na raka Krystianowi. Wsparł też Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy niecodziennymi aukcjami. Na licytacje na rzecz WOŚP przekazał pakiety startowe na specjalną serię majowego Runmageddonu Warszawa, podczas której w Runmageddonie wystartowały gwiazdy internetu, mediów, sportu oraz telewizji.