Garnizon Modlin nową lokalizacją Zimowego Runmageddonu

Garnizon Modlin nową lokalizacją Zimowego Runmageddonu

Garnizon Modlin po raz pierwszy stanie się areną Zimowego Runmageddonu. W dniach 16-17 lutego 2019 r. dorośli oraz dzieci  w wieku 4-11 lat będę mogli wziąć udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami w iście zimowym klimacie. Lutowa edycja Runmageddonu będzie pierwszą okazją w nadchodzącym roku do zakwalifikowania się do Mistrzostw Europy w Biegach Przeszkodowych (OCR European Championships).

Runmageddon swój cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami w 2019 roku zaczyna od okolic stolicy. Pierwsze ekstremalne wydarzenie odbędzie się już w weekend 16-17 lutego w Garnizonie Modlin. Jak wyjaśnia prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki, wybór miejsca nie jest przypadkowy: - Wiosenny Runmageddon w tym historycznym miejscu cieszył się wielką popularnością wśród startujących. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przygotowaniu zimowego eventu właśnie tutaj. Teren jest niezwykle ciekawy i mamy nadzieje, że mimo chłodu znajdzie się wielu chętnych, którzy jeszcze raz będą chcieli przeżyć tę ekstremalną przygodę tylko teraz w innym, bo zimowym klimacie. To będzie niezwykłe wyzwanie, na które serdecznie zapraszam. - mówi prezes Runmageddonu. Obiekt, w którym uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją siłę i charakter składa się między innymi z podziemia, aresztu wojskowego, koszar czy skarpy nad Narwią i sięga swoją historią do początków dziewiętnastego wieku.

Wszyscy, którzy lubią spędzać aktywnie zimowe weekendy, będą mogli  przeżyć niezapomnianą przygodę podczas Zimowego Runmageddonu. Mają do wyboru: formułę Rekrut, sześciokilometrowy dystans z ponad 30 przeszkodami oraz Intro, trzykilometrowy odcinek najeżony 15 utrudnieniami. Osoby potrzebujące mocniejszych wrażeń znajdą je zapisując się do startu w formule Hardcore czyli 21 kilometrowym dystansie naszpikowanym ponad 70 przeszkodami. W trakcie zimowego Runmageddonu nie zabraknie też biegu dedykowanego dzieciom - Runmageddonu Kids. Specjalnie dla nich, Organizator przygotuje trasę jednego kilometra z około 10 przeszkodami.

Ponadto, Zimowy Runmageddon będzie pierwszym eventem 2019 roku podczas, którego profesjonalni biegacze ocr-owi startujący w serii Elite będą walczyć o awans do Mistrzostw Europy w Biegach OCR-owych. Te ważne mistrzostwa, w roku 2018 gościły w Danii,  a w roku 2019 zorganizowane będą właśnie w Polsce.

Zapisy na Zimowy Runmageddon już trwają. Chętni mogą zakupić pakiet startowy na wybraną formułę poprzez stronę:https://www.runmageddon.pl/imprezy/zimowy-runmageddon-warszawa-16-02-2019

 


Publikacja dostępna również w formacie: doc

Publikacja dostępna również w formacie: pdf


O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).