Runmageddon Family po raz pierwszy we Wrocławiu

Runmageddon Family po raz pierwszy we Wrocławiu

Można powiedzieć, że Wrocław rozpoczął sezon Runmageddon 2019 i go zakończy. 19 i 20 października na Stadionie Wrocław odbędzie się finałowa edycja ekstremalnego biegu z przeszkodami. Tym razem do stałego grona fanów Runmageddonu oraz profesjonalnych biegaczy przeszkodowych dołączą całe rodziny, które po raz pierwszy w historii wrocławskich eventów będą mogły wziąć udział w specjalnie dedykowanej formule.

 

Październikowy weekend na terenie Dolnego Śląska zapowiada się iście ekstremalnie i rozrywkowo. Runmageddon, który w tym czasie zawita na Stadion Wrocław będzie obfitował w atrakcje dla każdego. Wystartować będą mogły zarówno dzieci od 4 roku życia, młodzież i dorośli. Finał Ligi Runmageddonu dodatkowy uatrakcyjni formuła Family, która jest nowością tegorocznego sezonu. Family powstała specjalnie z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy chcą razem spędzić fantastyczny czas i przeżyć ekstremalną przygodę. Jest to idealna propozycja na aktywne spędzenie wspólnego weekendu.  Formuła łączy w sobie tor przeszkód dla dorosłych i dla dzieci. Na dystansie dwóch kilometrów rozstawione jest 15 przeszkód, konstrukcyjnych jak i naturalnych, które startująca rodzina musi pokonać.

 

 -Tworząc formułę Family myśleliśmy o tym, jak zachęcić dzieci i rodziców do Runmageddonu. Spotykaliśmy się czasami z lękiem, czy to rodziców, czy dzieci przed startem, ale kiedy daliśmy im możliwość wspólnego startu ich bariery minęły. Dorośli z dziećmi świetnie się bawią na dwukilometrowej trasie, której pokonanie ich integruje i dostarcza mnóstwo wrażeń, które zostaną z nimi na zawsze – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddon S.A.

 

Runmageddon Family odbędzie się 20 października, starty rodzinnych serii zaplanowane są na od godziny 15:00 do 16:00. Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w ekstremalnej rozrywce mogą to zrobić zapisując się na bieg na stronie:http://bit.ly/2ns7YHT.


Publikacja dostępna również w formacie: doc

Publikacja dostępna również w formacie: pdf


O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg  z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).