Finał Ligi Runmageddonu i IV Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon

Finał Ligi Runmageddonu i IV Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon

Już 20 października 2019 r. we Wrocławiu odbędzie Finał Ligi Runmageddonu najważniejsze wydarzenie roku, które podsumowuje sezon 2019. W ramach tego eventu rozegrane zostaną IV Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych by Runmageddon oraz Finał Ligi. Na starcie staną najbardziej wytrwali Runmageddończycy i biegacze OCR-owi z całej Polski.

20 października 2019 r. na terenie Stadionu Wrocław i jego okolic odbędą się dwa sportowe wydarzenia roku: Finał Ligi Runmageddonu oraz IV Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych by Runmageddon. Będzie to prawdziwe święto dla runmageddonowych zapaleńców. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 10 kilometrów z 50 przeszkodami. Uczestnicy Mistrzostw, do których należą osoby startujące w Elite, czyli serii dla profesjonalnych biegaczy przeszkodowych zmierzą się z tym dystansem samodzielnie, zgodnie z regulaminem. Startujący w Finale Ligi pokonywać będą trasę na zasadach serii Open, czyli mogą liczyć na wsparcie innych uczestników oraz zamiast niektórych przeszkód będą mogli robić popularne burpeesy.

Finał Ligi Runmageddonu

W dniu 20 października odbędzie się Finał Ligi Runmageddonu. Wszyscy uczestnicy tegorocznych edycji Runmageddonu serii Open, którzy pokonali minimum jedną z formuł zaczynając od sześciokilometrowego Rekruta i zdobyli 2 punkty w Lidze Runmageddonu będą mogli stanąć na starcie finałowej edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami. Będą mieli też jedyną okazje, by sprawdzić się na przeszkodach zazwyczaj zarezerwowanych dla zawodowych biegaczy z serii Elite na przykład Flying Monkey czy Wariata. Specjalnie na finał zaprojektowany został nowy medal Runmageddonu.

IV Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon

W IV Mistrzostwach Polski Biegów Przeszkodowych wystartować mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które w roku 2019 ukończyły przynajmniej jeden bieg Runmageddon w formule REKRUT, CLASSIC, HARDCORE lub ULTRA zajmując miejsce od 1 do 10 w klasyfikacji Elite Kobiet lub Mężczyzn albo zajmując w tych biegach miejsce od 1 do 3 w klasyfikacji Elite Masters Kobiet lub Mężczyzn. Oni również ścigać się będą na 10-kilometrowym dystansie najeżonym 50 przeszkodami, jednak każde utrudnienie będą musieli przejść zgodnie z regulaminem i samodzielnie, a jeśli im się to nie uda stracą opaskę serii Elite.

Finał i Mistrzostwa to niezwykle ważne wydarzenie kończące rok Runmageddonu. Do udziału w tych dwóch sportowych wydarzeniach zapisać się można poprzez stronę www:http://bit.ly/307kIpG.


Publikacja dostępna również w formacie: doc

Publikacja dostępna również w formacie: pdf


Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).